Nowości  Turystyka morska    
 


TurystykaMorska.pl > Nowa linia promowa Stena Line między Łotwą i Szwecją

2014-10-19 Nowa linia promowa Stena Line między Łotwą i Szwecją

Armator Stena Line otworzył 19 października 2014 nową trasę promową Łotwa - Szwecja. Połączyła ona łotewski port Liepaja z położonym niedaleko Sztokholmu Nynäshamn.

Dotąd Stena Line obsługiwała na Łotwie trzy linie, przejęte od Scandlines pod koniec 2012 roku:

  • Ventspils - Nynäshamn koło Sztokholmu,
  • Liepaja - Travemünde,
  • Ventspils - Travemünde.
19 października 2014 doszła do nich czwarta - pomiędzy Liepaja a Nynäshamn. Będzie ono obsługiwane raz w tygodniu.

Połączenie promowe Stena Line pomiędzy Ventspils a Nynäshamn rozwijało się szczególnie dynamicznie. Tylko w tym roku, przewozy frachtowe na tej linii wzrosły o 23%. Podobnie wygląda przyrost liczby pasażerów i przewiezionych samochodów osobowych. Dlatego na tę linie zostały przekierowane dwa statki Stena Line o nazwach Ask i Urd, które do tej pory kursowały na liniach do Niemiec. Linia Ventspils - Nynäshamn była dotąd obsługiwana tylko przez statki Scottish Viking i Stena Flavia. Dzięki wprowadzeniu statków Ask i Urd linia zyska na liczbie odejść - będzie ich od 6 do 8 tygodniowo - i na pojemności frachtowej. Dodatkowo, wykorzystując te same statki, Stena Line otworzyła nowe połączenie z Liepaja do Nynäshamn.

"Bardzo cieszy nas, że na tej linii obserwujemy wzrosty przewozów. Będziemy starali się podtrzymywać ten rozwój również w kolejnych latach. Obecnie skupimy się na tym, w jaki sposób możemy zwiększyć ruch poprzez wybór atrakcyjnych godzin odpłynięcia statków. Zmienimy rozkład dzięki wykorzystaniu promów zazwyczaj operujących pomiędzy Niemcami i Łotwą. Będzie to naturalne uzupełnienie, dostosowujące nasze działania do zapotrzebowania rynku." - powiedział Tony Michaelsen, Route Manager Baltics (dyrektor linii z Polski i krajów nadbałtyckich) w Stena Line.

"To jest dla nas strategiczne połączenie, dające perspektywę dalszych wzrostów przewozów. Naszym celem jest wprowadzenie na linię dwóch bliźniaczych jednostek, które zapewnią odpowiednie wsparcie zarówno dla przewozu towarów jak i pasażerów. Taka strategia okazała się skuteczna w przypadku innych linii, dlatego chcemy ją także wprowadzić na trasie Ventspils - Nynäshamn." - dodał Tony Michaelsen.

TurystykaMorska.pl na serwisach społecznościowych: