Nowości  Turystyka morska    
 


TurystykaMorska.pl > Konferencja organizacji Cruise Baltic w Gdańsku

2015-04-14 Konferencja organizacji Cruise Baltic w Gdańsku

W Gdańsku odbyła się trzydniowa konferencja Cruise Baltic - organizacji zrzeszających porty i miasta Morza Bałtyckiego, promującej ten akwen jako jako atrakcyjny dla wycieczkowców.

W lutym 2015 roku Cruise Baltic doceniając szeroko zakrojone działania marketingowo-promocyjne portu i miasta Gdańsk oraz wysoką dynamikę w zakresie obsłużonej liczby pasażerów statków wycieczkowych, która na przestrzeni lat 2013-2014 wynosiła aż +40% (co było czwartym na Bałtyku tak dobrym wynikiem po takich portach jak Skagen, Gothenburg, i Kłajpeda), postanowiła na kolejne miejsce swojego spotkania wybrać właśnie Gdańsk.

Cruise Baltic to jedna z prężniej działających organizacji zrzeszających porty i miasta z akwenu Morza Bałtyckiego, pozycjonująca ten rejon jako atrakcyjną i w pełni rozpoznawalną na międzynarodowym rynku wycieczkowym destynację. Jej celem jest popularyzowanie Bałtyku wśród turystów, armatorów i tour operatorów. Od momentu jej założenia, tj. od roku 2004 organizacja przyciągnęła do swojego grona 27 destynacji, w tym 7 ze Szwecji, 6 z Danii, 5 z Finlandii, 3 z Norwegii, po dwie z Niemiec i Estonii oraz jedną z Litwy. W chwili obecnej Polskę reprezentuje wyłącznie port i miasto Gdańsk.

Jak podkreśla organizacja, Gdańsk to bardzo ciekawa i perspektywiczna destynacja, która zgodnie z przeprowadzonymi badaniami rynku zajmuje na Bałtyku bardzo chlubne 3. miejsce pod względem atrakcyjności ocenionej przez pasażerów.

Trzydniowa konferencja, która miała miejsce w dniach 9-11 kwietnia 2015 roku oprócz tradycyjnych punktów poświęconych spotkaniom roboczym członków Cruise Baltic, była także okazją do zaprezentowania blisko pięćdziesięciu gościom potencjału Portu Gdańsk w zakresie obsługi ruchu pasażerskiego, ale również świetnym przyczynkiem do zaprezentowania gościom potencjału turystycznego miasta.

Przedstawicielom organizacji oraz reprezentantom kilku armatorów wycieczkowych obecnych w Gdańsku zaprezentowano m.in. takie atrakcje turystyczne jak: Europejskie Centrum Solidarności, Katedrę w Oliwie, Muzeum Bursztynu, Drogę Królewską, Dwór Artusa czy unikatowy Teatr Szekspirowski.

W Porcie Gdańsk z kolei zapoznano wizytujących z potencjałem Terminalu Westerplatte będącego najczęstszym miejscem obsługi ruchu turystycznego w porcie. Gościom zaprezentowano także potencjał dworca pasażerskiego, w którym w minionym roku po raz pierwszy obsłużono pasażerów w ramach tzw. rejsów turnaround. Omówiono także preferencyjną politykę cenową dla statków pasażerskich oraz potencjał rozwojowy portu.

Spotkanie uświetniono także uroczystą kolacją zorganizowaną na cześć zgromadzonych gości na czele z Szefem Organizacji Cruise Baltic - Panem Clausem Bodker'em. Ze strony gospodarzy, port oraz miasto Gdańsk, reprezentowali: Prezes ZMPG SA - Pani Dorota Raben oraz Prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej - Pan Łukasz Wysocki.

TurystykaMorska.pl na serwisach społecznościowych: