Nowości  Turystyka morska    
 


TurystykaMorska.pl > Drugi ogromny prom P&O Ferries przez Kanał La Manche

2012-02-09 Drugi ogromny prom P&O Ferries przez Kanał La Manche

Prom Spirit of France to nowy wart 180 mln euro statek P&O Ferries na trasie przez Kanał La Manche.

Spirit of France w dniu 9 lutego 2012 roku wykonał swój dziewiczy rejs do Calais.

Nowy statek może jednorazowo transportować przez Kanał La Manche 2 tys. pasażerów. Ma także 3 pokłady zdolne przyjąć prawie 4 km ciągu samochodów zaparkowanych jeden przy drugim. Przystosowany jest do przewozu do 160 ciężarówek plus 195 samochodów osobowych. Ciężarówki podróżują na dwóch najniższych pokładach. Ich kierowcy mają własny salonik z możliwością prysznica, restauracją, powierzchnią relaksu oraz własną przestrzeń na pokładzie.

Standardowa cena przeprawy w obie strony kosztuje od 60 funtów brytyjskich za samochód wraz z pasażerami (do 9 pasażerów).

Na pokładzie znajduje się restauracja The Brasserie z kelnerami oferująca tradycyjne brytyjskie potrawy oraz samoobsługowa restauracja International Food Court oferująca gotowe posiłki, sałatki i desery kuchni brytyjskiej, kontynentalnej i orientalnej.


MS Spirit of France (grafika: Wikipedia (CC))

Dla najmłodszych podróżnych jest sala Horizon Family Lounge wyposażona w stoły i krzesła przystosowane dla małych i malutkich dzieci. Dla starszych dostępne są gry video.

Spirit of France jest jednostką siostrzaną dla Spirit of Britain. Oba promy stanowią podstawę działania armatora na najkrótszej trasie morskiej Dover - Calais między Wielką Brytanią a kontynentalną Europą przez Kanał La Manche, a dokładniej mówiąc przez Cieśninę Kaletańską (ang. Dover Strait). W sumie P&O Ferries operuje na tej trasie 6 statkami oferując do 30 rejsów w każdą stronę każdego dnia.

TurystykaMorska.pl na serwisach społecznościowych: